خروج استاندار اسبق خوزستان از کشور

0
360483
خروج استاندار اسبق خوزستان از کشور

خروج استاندار اسبق خوزستان از کشور

پس از انتشار اخباری مبنی بر خروج  از کشور، قوه قضائیه بدون اظهارنظر درباره صحت این ادعا اعلام کرد: در ماجرای متروپل تاکنون درباره قصور یا تقصیر مستقیم یا غیرمستقیم شریعتی گزارشی واصل نشده است.

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: از ساعتی پیش برخی رسانه‌ها خبر خروج استاندار سابق خوزستان از کشور را روی خروجی خود بردند و بعضاً اعلام نمودند که او یکی از مقصران اصلی حادثه متروپل می‌باشد، با وصف اینکه هیچ‌یک از هیئت‌های اعزامی دولت، دادستانی کل و مجلس شورای اسلامی یا سایر مسئولین و‌ دستگاه‌های ذی‌ربط گزارشی در این خصوص قصور و تقصیر مستقیم یا غیرمستقیم استاندار سابق خوزستان در خصوص ریزش متروپل به دادگستری خوزستان نداده‌اند از انتشاردهندگان اخبار فوق درخواست می‌شود چنانچه اطلاع یا مستندی از علت فروریختن ساختمان متروپل دارند موضوع را به دادگستری خوزستان اعلام کنند.

این گزارش حاکی است تاکنون هر کسی که دستگاه‌های ذی‌ربط گزارشی در مورد تقصیر یا قصور ارائه داده‌اند بازداشت شده است.

بنا بر این گزارش، از ابتدای وقوع حادثه متروپل سه هیئت بررسی از سوی دولت، مجلس و دادستانی‌کل کشور به محل حادثه اعزام شده‌اند.

تاکنون و بر اساس بررسی‌های دقیق صورت‌گرفته تا زمان تنظیم این گزارش هیچ‌یک از هیئت‌های اعزامی از سوی دولت، دادستانی‌کل کشور و مجلس شورای اسلامی گزارشی از قصور یا تقصیر احتمالی یا قطعی استاندار سابق خوزستان را برای دادگستری استان خوزستان در مورد متروپل ارسال نکرده‌اند.

دادگستری استان خوزستان از همان روز نخست حادثه از هیئت‌ها و مراجع مختلف در مورد بررسی نقش مستقیم یا غیرمستقیم افراد در بروز حادثه متروپل نظر خواسته است که همین امر موجب دستگیری 14 نفر از افراد دخیل در حادثه متروپل شده است که آخرین نمونه دستگیری مربوط به روز گذشته و دستگیری یکی دیگر از افراد مرتبط با سازمان نظام مهندسی می‌شود.

در گزارش‌های ارسال‌شده از سوی هیئت‌های اعزامی و تیم‌های بررسی حادثه در آبادان تاکنون گزارشی مبنی بر قصور یا تقصیر مستقیم یا غیرمستقیم استاندار سابق خوزستان در بحث متروپل تسلیم دادگستری استان خوزستان نشده است.

پیشتر علی دهقاتی، رئیس‌کل دادگستری استان خوزستان با اشاره به آخرین اقدامات دستگاه قضایی در خصوص حادثه متروپل گفته بود: تاکنون 13 نفر از عواملی که به‌عنوان مسببان، متخلفان و مقصر در وقوع حادثه متروپل آبادان اعم از ترک فعل یا افرادی که اقداماتی را به‌صورت مستقیم و به‌عنوان مباشرت در ارتکاب جرم انجام دادند، با همکاری پلیس و دستگاه‌های امنیتی از جمله سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و اتهامشان به‌عنوان مسببان در این جنایت به آن‌ها تفهیم و برایشان قرار تأمین متناسب صادر شد و تحقیقات اولیه از آن‌ها نیز همچنان ادامه دارد، در مورد مسببین احتمالی بعدی تحقیقات ادامه دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان خوزستان در مورد نفرات بازداشت‌شده گفته بود: تاکنون فعلاً 4 شهردار از جمله شهردار فعلی آبادان و 3 شهردار سابق، رئیس سازمان نظام مهندسی وقت آبادان، ناظر و طراح پروژه متروپل آبادان، تعدادی از پرسنل مرتبط با صدور مجوزها که با افراد شاغل در سازمان نظام مهندسی آبادان همکاری و همراهی داشتند دستگیر شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید