کارگاه های اقتصادی مردم

0
360493
کارگاه های اقتصادی مردم _ صادق خلیلیان استاندار خوزستان

کارگاه های اقتصادی مردم

صادق خلیلیان استاندار خوزستان در گفتگوی ویژه با خبرنگاران گفت: فعالیت های اقتصادی به مردم واگذار شود.

صادق خلیلیان روز یکشنبه ۲۲ خرداد ماه در نشست کارگروه اشتغال خوزستان در سالن اجتماعات استانداری بیان کرد: یکی از موارد مهمی که باید در ایجاد اشتغال روستایی مورد توجه قرار گیرد تولید دانش بنیان است.

استاندار خوزستان همچنین بر تسهیل در ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذار توسط بخش خصوصی در خوزستان تاکید کرد.

صادق خلیلیان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی خوزستان باید بخشنامه تقویت کسب و کار را مطالعه و برنامه خود را اعلام کنند، ادامه داد: باید در اسرع وقت یک برنامه عملیاتی برای اجرای این طرح مشخص شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز نیز در این نشست بیان داشت: متاسفانه نگاه تفکیکی در مرزهای خوزستان وجود ندارد و برای فعالیت های اقتصادی مرزنشینان وظایفی تعریف نشده است.

شهلا عموری افزود: اگر در قالب طرح “تقویت کسب و کار و معیشت مرزنشینان)، برای دستگاه‌های اجرایی برنامه‌ای در نظر گرفته شده باید دستگاه متولی اعلام کند چه اقداماتی تاکنون در این خصوص انجام شده و مسیر این طرح به طور روشن مشخص شود.

وی همچنین ادامه داد: برای عملیاتی شدن این طرح  باید یک دبیرخانه مشترک با همه استان‌های مرزی ایجاد شود و دستگاه‌های اجرایی باید به بخش خصوصی کمک کنند تا فعالیت‌های اقتصادی در مرزها روان تر انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان نیز بیان کرد: سهمیه ایجاد فرصت شغلی در خوزستان در امسال ۶۰ هزار شغل است.

رضا فتوحی نیز افزود: مدیران خوزستان باید پویاتر کار کنند و باید احساس مسوولیت بیشتری را در توسعه و ارتقای استان داشته باشند.

وی همچنین ادامه داد: تسهیلات، اعتبارات و منابع لازم وجود دارد و مسوولان باید از تمام توان خود برای اجرای طرح ها و پروژه های توسعه اقتصادی خوزستان استفاده کنند.

در پایان اعلام شد که طرح تقویت کسب و کار و معیشت مرزنشینان قرار است در هشت شهرستان مرزی خوزستان عملیاتی شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید