حمله سایبری به شرکت فولاد خوزستان

0
360485
حمله سایبری به شرکت فولاد خوزستان

حمله سایبری به شرکت فولاد خوزستان

حمله سایبری به شرکت فولاد خوزستان ناکام ماند

مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان گفت: صبح امروز بعضی از سیستم‌ها و تجهیزات شرکت فولاد خوزستان مورد حمله سایبری قرار گرفت که خوشبختانه این توطئه ناکام ماند.

امین ابراهیمی در صبح دوشنبه ۶ تیر افزود: متاسفانه بعضی سامانه‌های شرکت فولاد خوزستان مورد حمله سایبری قرار گرفت که با اقدامات به موقع و هوشیاری موجود، این حمله ناکام ماند و هیچ خسارت و آسیبی به خط تولید شرکت فولاد خوزستان وارد نشد.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: خط تولید شرکت فولاد هم اینک فعال بوده و مختصر اختلالی که به سایت، کانال‌های اطلاع رسانی و سامانه پیامکی این شرکت وارد شده در حال برطرف شدن است.

ابراهیمی اضافه کرد: به دلیل هک شدن کانال تلگرامی شرکت فولاد خوزستان، اخبارمنتشر شده در این کانال تا اطلاع ثانوی معتبر نبوده و صحت هیچ یک از مطالب آن تایید نمی‌شود و تا اطلاع ثانوی آخرین اخبار و اطلاعیه‌های شرکت فولاد خوزستان از طریق خبرگزاری‌های رسمی و کانال مجازی این شرکت در پیام رسان‌های داخلی منتشر خواهد شد.

گفته شده که به سیستم های امنیتی و داخلی همچنین اطلاعات این شرکت هیچ آسیبی وارد نشده است.

این حمله سایبری به هدف آسیب رساندن به چند مجتمع فولاد ایران از جمله خوزستان و هرمزگان همچنین فولاد مبارکه اصفهان انجام گرفت که پیش از هرگونه اقدام مخرب مهار شد.

صرفا این حمله به مختل شدن چند ساعت خطوط تولید این شرکت ها منجر گشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید